ЩОБ МОГУТНІЙ СТО СИЛ
ДАРУВАВ СВОЇ СИЛИ І НАМ

УСІМ ЛЮБИТЕЛЯМ ВИРОЩУВАТИ РІДКІСНІ
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ ПРОПОНУЄМО ОБ'ЄДНАТИСЯ


(Газета "ВАШЕ ЗДОРОВ'Я" Киів)

       У НАШІЙ газеті вміщувалися численні матеріали з питань використання лікарських трав у профілактиці та лікуванні різних захворювань. Свої рекомендації пропонували і відомі фітотерапевти, і досвідчені любителі. Усе це переконує, що традиційна для нашої місцевості лікарська сировина активно вивчається, її не тільки збирають на природних угіддях, а й вирощують у спеціалізованих господарствах, на присадибних ділянках.
       Разом із тим неабиякий інтерес викликали публікації нашого читача Миколи Власова з Сумської області про вирощування і використання в лікувальних цілях женьшеню, елеутерокока, газетні матеріали про інші цінні, але рідкісні для нас рослини. Як пише нам М.Власов, до нього надходять численні листи з багатьох областей України з проханням допомогти в освоєнні агротехніки екзотичних культур. Він висилає насіння, розповідає про секрети агротехніки, ділиться іншими пінними спостереженнями. Але справа ця дуже непроста - заочно навчитися вирощувати женьшень, названий стоси лом, елеутерокок, лимонник
 

Є ІДЕЯ!

китайський, радіолу рожеву, аралію маньчжурську, заманиху досить-таки складно, та ще й коли контакти із знавцями носять спорадичний характер, не кажучи вже про зв'язки з науковцями.
      Ось у нашого автора й виникла ідея створити товариство любителів вирощувати екзотичні рослини. Його мета сягає за межі забезпечення самих себе цінною лікарською сировиною: Ставиться масштабніше і гуманніше завдання - забезпечувати цією сировиною фармакологічну промисловість. Що й казати, задум - сміливий, мета - благородна.
      Автор ідеї уже має й першу конкретну пропозицію щодо "центральної бази": створити лікувально-агрономічний комплекс із цього напрямку нетрадиційної медицини при Сумській обласній інфекційній лікарні, де вже є певні набутки у цій сфері. З такою пропозицією він радить звернутися до заслуженого лікаря України, доктора медичних наук З.О.Красовицького.
       Серед членів товариства має
бути організоване наставництво з вирощування женьшеню та інших лікарських трав. Необхідно налагодити постійні зв'язки з науковцями, які Знають проблему, з тими закладами, де вирощуються вказані трави. А пізніше можна буде звернутися до регіональних адміністрацій, сільськогосподарських органів із проханням сприяти вирощуванню потрібних рослин у державних дослідних станціях, сільгосппідприємствах, лісгоспах,тощо.
       Як, бачимо, пропозиції дуже серйозні. Безперечно, таке об'єднання зусиль аматорів, переведення справи вирощування лікарських рослин на міцний фундамент сприяло б розвиткові фармакологічної промисловості. Але як це зробити? І взагалі - чи можливо такий задум втілити в життя? Отож ми звертаємося до фахівців різних галузей народного господарства, які мають, досвід в організації подібної роботи, з проханням запропонувати шляхи втілення ідеї в життя. Корисними були б і слушні зауваження, поради читачів, зацікавлених в успіху цієї справи. Чекаємо ваших листів, дзузі!
 

 

Вы    Счетчик посещений Counter.CO.KZ   посетитель